הסדרות שלנו: 

סדרת גשרים –

מחקרים בתולדות יהודי מרכז אירופה היא סדרה של חיבורים מונוגרפיים על תולדות יהודי מרכז אירופה. ספרי הסדרה, פרי עטם של חוקרים צעירים וותיקים כאחד, מציגים לקהל הקוראים העברי מחקרים חדשים או מחקרים קלסיים הנוגעים לחיי החברה, הדת והתרבות של היהודים דוברי הגרמנית בעידן המודרני. הסדרה רואה אור מטעם מכון ליאו בק ירושלים לחקר יהודי גרמניה ומרכז אירופה ומרכז זלמן שזר לחקר תולדות העם היהודי.

ביקורות על ספרים בסדרה:

על ספרו החדש של עפרי אילני "החיפוש אחר העם העברי" שראה אור בסדרת "גשרים", בקישור: החיפוש אחר העם העברי

 ————————————————–

האלמנך היהודי – 

פרסום בשפה הגרמנית, בשיתוף הוצאת סורקמפ, המוקדש מדי שנה לנושא מרכזי וכולל מגוון מאמרים. הפרסום מיועד לקהל הרחב בארצות הדוברות גרמנית.

ביקורות על ספרים בסדרה:

ביקורת באתר האינטרנט הגרמני DAS NACHRICHTENPORTAL RHEIN-NECKAR על האלמנך האחרון "גבולות" בקישור הבא: Borders

http://info-netz-musik.bplaced.net/?p=14781https://www.br-klassik.de/aktuell/br-klassik-empfiehlt/buecher/buchtipp-juedischer-almanach-musik-102.html

http://www.hagalil.com/2017/02/almanach-musik/

———————————————–

חידושים בחקר תולדות יהודי גרמניה ומרכז אירופה –

כתב עת בשפה העברית המציע לחוקרים צעירים ובכירים במה לפרסום מאמרים מקוריים, ומפגיש את הקהל הרחב ואת קהילת החוקרים עם חידושים אחרונים במחקר. המאמרים המתפרסמים בסדרה עוברים הליך שיפוט כמקובל בעולם האקדמי.

 

————————————————

ראיון עם פרופ' גיא מירון במגזין "דרך האוכל" על ספרו של פרופ' רוברט ליברלס, "יהודים וקפה", שפורסם לאחרונה בעברית בקישור: Jews Welcome coffee